Všem, kteří se potýkají s nějakým problémem, krizovou situací, nebo se jen chtějí dozvědět více o sobě. Psycholog vám může pomoci nejen s řešením krátkodobých či dlouhodobých problémů, ale také vám pomůže s vlastním seberozvojem. V naší poradně poskytujeme psychologickou pomoc všem věkovým kategoriím (děti do 15ti let se souhlasem zákonného zástupce). 

Naši odborníci z odvětví psychologie se specializují na širokou škálu problémů počínaje stresem, napětím a úzkostmi, strachem a obavami, náhlou ztrátou či smrtí. Mohou Vám pomoci zbavit se pracovního vyhoření, nízkého sebevědomí, ostychu v mezilidských vztazích, problémů s komunikací, závislosti, osobnostních problémů, problémů s výchovou dětí, problémů ve škole a šikany a mohou také pomoci vyřešit partnerské a manželské krize (nevěry, odcizení, špatnou komunikaci).

Online psychologická poradna MOJRA využívá pro konzultaci s klienty volně dostupné aplikace: Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, MS Teams. Konzultace je také možná po telefonu, nebo prostřednictvím e-mailu. Klienti tak mohou s psychologem konzultovat v podstatě odkudkoli, bez nutnosti kamkoli cestovat. U videohovoru vidíte vždy psychologa, ovšem vy sami si kameru zapínat nemusíte. Lze také využít čas konzultace pro chat, kdy si v aplikaci s psychologem píšete (toto je potřeba uvést do poznámky ke konzultaci).

Nic, co byste dennodenně neměli k dispozici – mobil nebo počítač, být v dosahu mobilního/internetového připojení a mít nainstalovanou aplikaci, přes kterou chcete s psychologem komunikovat. 

Konzultace je možné uhradit v podstatě veškerými dostupnými metodami: Online platební kartou, prostřednictvím GoPay/GooglePay/ApplePay, nebo bankovním převodem na účty poradny. Konzultace je také možné uhradit prostřednictvím benefitních společností, či firemními benefity. 

Více informací naleznete v sekci Zaměstnanecké benefitní programy.


V každém profilu psychologa najdete informace o tom, jakou problematikou se ten či onen psycholog zabývá. Psychology si můžete filtrovat podle kategorií a podkategorií. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my vám dle problému doporučíme nejvhodnějšího psychologa.

Neváhejte se obrátit na podporu naší poradny telefonicky, e-mailem, přes chat. Pokusíme se Vám domluvit individuální termín konzultace co nejdříve. Máte samozřejmě také možnost využít pro konzultaci jiného, aktuálně dostupného psychologa, ale mějte na paměti, že psychologové si informace o klientech nepředávají, proto budete začínat od nuly.


Termín konzultace si vyberete jednoduše v objednávkovém formuláři. Stačí kliknout na „objednat se“, zvolit si psychologa a následně se vám zobrazí veškeré jeho dostupné termíny. Doporučujeme zvolit si konzultaci v délce 60 minut. Další termín konzultace si můžete následně objednat stejným způsobem, nebo se domluvit s psychologem, který si vás může objednat sám. 

Po rezervaci termínu u daného psychologa a připsání platby na účet poradny, vám bude obratem zaslán email, s následujícími údaji:

 • potvrzení termínu online psychologické konzultace
 • jméno vašeho psychologa
 • váš unikátní kód (ID konzultace)

Všechny tyto informace jsou samozřejmě dostupné i ve vašem profilu. V termínu konzultace vás bude psycholog kontaktovat zvoleným způsobem. 

Psychologovi můžete před konzultací zanechat krátký komentář. Tuto funkci naleznete po přihlášení do profilu na portálu Mojra v detailu vaší konzultace. Kontaktovat psychologa jiným způsobem není možné. Psychologové mimo termín konzultace s klienty nekomunikují, a to ani přes soukromé zprávy různých aplikací. Pokud potřebujete cokoli řešit či předat svému psychologovi, kontaktujte podporu naší poradny. 


Přihlašujete se jednoduše svou emailovou adresou. Pokud zapomenete heslo, stačí si jej obnovit zde

Jestliže využíváte více emailových adres a nejste si jistí, kterým jste se registrovali, kontaktujte naši podporu. 

V první řadě je při výpadku internetového připojení důležité pokusit se o obnovu spojení. O totéž se pokusí váš psycholog. Pokud je vina na naší straně, nabídneme Vám nový termín online konzultace, a to zcela bezplatně. Pokud je vina spojení na Vaší straně, máme rovněž řešení. Náš psycholog vám zavolá na vámi zadané telefonní číslo a konzultace proběhne formou telefonického hovoru. Pokud byste se však rozhodli této možnosti nevyužít, peníze vám vráceny nebudou a konzultace propadá.

Dle odborných výzkumů, které se touto problematikou zabývají, je účinnost online terapie plnohodnotně srovnatelná s účinností terapie v psychologické ordinaci. 

Pokud máte zájem o komunikaci s psychologem prostřednictvím emailu, postupujte následovně:

 • Klikněte na „objednat se“ v horní části stránky
 • Z nabídky vyberte „emailová konzultace“
 • Zvolte balíček konzultací, o který máte zájem (1x, 3x, celoměsíční)
 • Vyberte způsob platby
 • Vyplňte vaši emailovou adresu
 • Do pole „vaše zpráva“ napište co nejvíce o problému, který chcete řešit
 • Odešlete objednávku

 Psycholog Vám odpoví nejpozději do 24 hodin od chvíle, kdy náš systém zaregistruje příchozí platbu za Vámi zvolenou konzultaci. Odpověď obdržíte vždy od PO-PÁ 8-16 hod.

Pokud jste si objednal/a emailovou konzultaci a chcete v komunikaci pokračovat, musíte si objednat další stejným způsobem, jako poprvé. V případě, že máte objednán balíček emailových konzultací, stačí zaslat odpověď na emailovou adresu, ze které vám byl komentář psychologa doručen. Vždy vám bude odpovídat ten psycholog, který odpovídal poprvé, pokud si vysloveně nepřejete jinak.

Na všechny nabízené konzultace si můžete zakoupit dárkový poukaz. Dárkový poukaz je přenosný, proto jej můžete po koupi komukoliv darovat. Platnost dárkového poukazu je 4 měsíce. Všechny tyto produkty naleznete v patičce našeho webu. Po objednání dárkového poukazu vám bude vygenerován kód, ten budete mít uložen ve svém uživatelském účtu a taktéž se vám automaticky vygeneruje grafický dárkový poukaz. Ten najdete také na svém uživatelském účtu. Všechny informace obdržíte rovněž emailem.

Při objednávce máte možnost označit „zaslání dárkového poukazu na adresu.“ Pokud tuto možnost označíte, bude dárkový poukaz zaslán poštou na uvedenou adresu. Cena zaslání dárkového poukazu se řídí aktuálním ceníkem České pošty a je připočtena k celkové hodnotě objednávky. 

Jestliže jste držitelem dárkového poukazu a chcete si objednat psychologickou konzultaci, postupujte prosím takto:

Na dárkovém poukazu naleznete, o jakou formu konzultace se jedná (email, hovorová, balíček konzultací)

 • V menu zvolte „objednat se
 • Vyberte způsob konzultace
 • Na konci objednávky vyberte jako způsob úhrady „balíčky mojra.cz“
 • V sekci „Kupóny a dárkové poukazy“ vložte do pole „Kód dárkového poukazu/zvýhodněného balíčku“ váš vygenerovaný kód dárkového poukazu. Cena konzultace bude 0,- Kč/Euro

následně dokončete objednávku

Ano. Díky tomu, že fungujeme online, můžete s psychologem hovořit odkudkoliv. K dispozici máte jak česky/slovensky hovořící psychology, tak i ty, kteří hovoří cizími jazyky. Jazyk konzultace si zvolíte v objednávce. 

Samozřejmě, nabízíme možnost úhrady v CZK, EURECH, PLN. 

Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete vámi rezervovaný termín zrušit, můžete tak v dostatečném předstihu učinit kontaktováním naší podpory. Změny a zrušení konzultace je možné provést max. 24h před začátkem konzultace. Pokud se ke konzultaci nedostavíte, nebo ji chcete zrušit v kratší lhůtě než 24h předem, zaniká nárok na náhradu. 

Slevu na psychologickou konzultaci mohou získat lidé, kteří potřebují pomoci a konzultaci si nemohou dovolit. Jedná se tedy zejména o lidi v důchodovém věku, matky na mateřských dovolených, matky samoživitelky, studenty a taktéž o lidi, kteří se nacházejí v těžké životní situaci. Více informací naleznete v sekci: Sleva psychologických konzultací.


Od svého zaměstnavatele obdržíte všechny pokyny a přihlašovací údaje do firemního portálu objednávek.

Postup je poté následující:

 • Nejprve proveďte přihlášení zde
 • Po přihlášení můžete začít vytvářet vaši objednávku.

V posledním kroku objednávky si vytváříte svůj osobní profil na mojra.cz 

 

!!POZOR jakékoliv objednávky je potřeba provádět vždy přes firemní rozhraní

Pokud jste zapomněli své heslo pro přihlášení klikněte zde, vložte vaši emailovou adresu a potvrďte tlačítkem OBNOVIT HESLO. Veškeré potřebné informace obdržíte emailem.


Ano, jelikož poskytujeme psychologickou pomoc také lidem, kteří žijí nebo pracují v zahraničí, mysleli jsme i na tuto možnost. Psycholog volá vám, tudíž se nemusíte obávat vysokého účtu za telefon, hovor jednoduše hradíme my.

Ano, nabízíme. Konzultace můžete mít s česky a slovensky mluvícími psychology, ale také s psychology, kteří hovoří cizím jazykem (anglicky, německy, polsky, ukrajinsky, rusky, španělsky, italsky, maďarsky, srbsky). 

První myšlenka vznikla roku 2015 a po roce usilovných příprav jsme poradnu oficiálně spustili v prosinci roku 2016. Pokud vás zajímá více informací o historii psychologické poradny a cestě, kterou jsme za tu dobu urazili, můžete si o tom přečíst článek na našem blogu. Pod tímto článkem taktéž naleznete video s naší cestou

Ano, tuto službu nabízíme. Pokud potřebujete, aby vám psycholog zhotovil zprávu z konzultace, kontaktujte naši podporu. Tato služba je zpoplatněna částkou 1000,- Kč za potvrzení v českém/slovenském jazyce, 2000,- Kč za potvrzení v cizím jazyce. Faktura vám bude zaslána na email a po jejím uhrazení obdržíte zprávu v předem domluvené lhůtě. Jestliže máte konkrétní požadavky na to, jaké údaje mají být ve zprávě obsaženy, můžete je zaslat na email podpora@mojra.cz

Ano, v naší poradně lze využít i tuto možnost. Psychologa o konferenčním hovoru informujte do komentáře u konzultace, aby se na tuto variantu mohl připravit. Technické zajištění konferenčního hovoru je však na vás. Psycholog vždy provádí jednosměrný hovor přes Skype, WhatsApp atd. na kontakt, který uvedete v objednávce konzultace, partnera k hovoru připojujete vy. Proto je důležité, abyste si vše technicky připravili, vyzkoušeli, ověřili kvalitu připojení apod. Jestliže po začátku konzultace nebude možné konferenční videohovor úspěšně provést, není to důvod k přesunu konzultace na jiný termín, nebo vrácení částky za konzultaci.

Od svého zaměstnavatele obdržíte všechny pokyny a přihlašovací údaje do firemního portálu objednávek.

Postup je poté následující:

 • Nejprve proveďte přihlášení zde: https://mojra.cz/prihlasit.
 • Po přihlášení můžete začít vytvářet vaši objednávku.
 • V posledním kroku objednávky si vytváříte svůj osobní profil na mojra.cz 


!POZOR jakékoliv objednávky je potřeba provádět vždy přes firemní rozhraní

V souladu s našimi Obchodními podmínkami není možné si bez souhlasu psychologa pořizovat z konzultace video nebo audio nahrávky. Pokud toto potřebujete VÝHRADNĚ PRO SVOU POTŘEBU, např. abyste si zpětně mohli utřídit myšlenky apod.,  lze výjimečně SE SOUHLASEM PSYCHOLOGA záznam pořídit. Je však důležité, aby byl souhlas zřetelný a rozpoznatelný hned na počátku nahrávky.

Příklad:

Psycholog se s Vámi spojí, zeptáte se jej, zda si můžete konzultaci nahrát. On souhlasí, Vy si zapnete nahrávání a na úvod nahrávky se opět psychologa zeptáte, zda s pořízením tohoto záznamu souhlasí. 

Pokud pořídíte záznam, kde na začátku nebude prokazatelně slyšet souhlas psychologa, bude tato nahrávka brána jako v rozporu s Obchodními podmínkami poradny a je možné toto pořízení záznamu právně postihovat. 

Technicky si nahrávku zajišťuje klient. Pokud chcete konzultaci nahrát, musíte být připraveni, není možné o dobu, kdy budete připravovat techniku pro nahrávku, prodloužit konzultaci. 

Pojištěnci RBP mohou získat 5x30 minut ONLINE konzultací s psychology hrazených pojišťovnou v naší psychologické poradně MOJRA. 

Postup: 
 • vyberte si psychologa a přejděte do objednávky
 • zvolte konzultaci v délce 30 minut
 • vyberte si datum, čas a způsob konzultace
 • zvolte způsob platby RBP a vyplňte vaše rodné číslo (popř. rodné číslo dítěte)
 • dokončete registraci a objednávku odešlete
 • uhraďte konzultaci (cena pro pojištěnce RBP je zvýhodněná oproti standardnímu ceníku - za konzultaci tak zaplatíte 500,- Kč)

 

Po úhradě vám bude doručena faktura na e-mail, kterou přiložíte k žádosti o proplacení příspěvku.


Klienti RBP mají možnost požádat si o proplácení příspěvku na Psychohygienu následujícími způsoby:

 • podat žádost o příspěvek přes aplikaci my213
 • osobně se dostavit s doklady o proplacení na kteroukoliv pobočku RBP
 • potřebné doklady zaslat na RBP zdravotní pojišťovnu poštou


Účetní doklady lze uplatnit do tří měsíců od jejich vystavení (zaplacení). Pokud pojištěnec v tomto termínu neuplatní příslušné doklady, nárok zaniká. Za pojištěnce do 18 let žádají jeho zákonní zástupci. Úhrada příspěvků je prováděna bezhotovostně.

 

Obecné zásady proplacení příspěvků z Fondu prevence jsou zveřejněny na internetových stránkách Zásady proplácení | RBP zdravotní pojišťovna (rbp213.cz)


---- VÍCE INFORMACÍ
Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat na podpora@mojra.cz nebo využijte online chat v pravém dolním rohu stránky.Začněte měnit Váš život k lepšímu ještě dnes!    Rezervujte si volný termín nyní